TÜRKİYENİN İLK VE TEK GENEL FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRKİYENİN EN GÜZEL SİTESİ

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

üyeler gazte her hafta değişcek

3 posters
YazarMesaj
alara48
Co-Admin
Co-Admin
alara48

Nereli : marmaris
en sevdiği şey : kedimi sevmek
lakabı : tuva
+RAP :
üyeler gazte  her hafta değişcek Left_bar_bleue100 / 100100 / 100üyeler gazte  her hafta değişcek Right_bar_bleue

****sanal hayvanın**** : üyeler gazte  her hafta değişcek 362210ja8
***hangi takımı tutuyorsun*** : üyeler gazte  her hafta değişcek Fenerbahce
***ruh halin*** : üyeler gazte  her hafta değişcek 9neseliqn5

üyeler gazte  her hafta değişcek Empty
MesajKonu: üyeler gazte her hafta değişcek   üyeler gazte  her hafta değişcek I_icon_minitimePtsi Eyl. 01, 2008 6:27 am

icindekiler
komik yazı
resimler
yemek tarfi
bilmece
özlü söz
hikaye
fikra

özlü söz

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.

Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

hikaye

Çocukluğum Annem Unuttuğum Tadlarım Kız Kısmım

Birileri bir şeyler söylüyordu. Umursamıyordum. Sessizce kalktım.. Usulca dayadım yüzümü cama.. Dünyaya baktım.. Hala kulağımda sesler, sözler.. Ama duymuyordum. Dünyaya bakıyordum, dünya da bana..

Sonra gidip uzandım yatağıma. Uykum yoktu. Ama uyumam gerektiğini hissettim. Gözlerimi kapadım. Artık rüyadaydım.

Yine cehennemdeyim…

Sıcaklık yine yanımda..

Uyanıyorum..

Öğlene yakın bir saat. Uzun zamandır uyumamıştım bu kadar.

Sıcak çok sıcak, cehennem kadar. Susadığımı hissediyorum.. Dolabı açıyorum. Buz gibi su. Birden annemin sesi çınlatıyor beynimi..

—terli terli soğuk su içme demedim mi ben sana
—ama anne cehennemden geldim sıcak çok sıcaktı

Verdiğim cevabı düşündüm..
Hiç komik değil. Buna anne korkusu diyoruz biz. Beyinde çınlanan sesi bile yeterli saçmalamamız için. Elimiz ayağımıza dolaşır hemen.

Dışarıya atıyorum kendimi. Uzaklaşmam lazımdı o evden..

Yürüyorum uzunca, vitrinlere bakıyorum. Vitrinlere bakan insanlara.. Ne kadar da hayranlar. Ne kadar dâhiyane bir olay görmüş gibi hayretteler.

Sıkılıyorum onları izlemekten. İleri de bir park var. Adımlarımı hızlandırıyorum. Çabucak varmalıyım oraya. Sebebi yok. Sadece öyle yapmak istediğim için..

Varıyorum parka, terledim gene. Annemin sesi çınladı.

Offf tamam anne, soğuk su içmicem…

İşte boş bir bank.. Oturuyorum hemen. Karşı bankta yaşlı teyzeyle amca.. Sanki aşklarını tazeliyor gibi. Garip.. insan o yaşa kadar sevebiliyor demek ki. İşte gerçek başarı bu; Sonsuza dek sevebilmek.

Sevemedik biz, ya da izin vermediler sonsuza kadar sevmemize.

Herkese kendini düşündü, sonsuza kadar sevmek için cebelleşenler sadece cebelleştikleriyle kaldılar..

Bunları düşünmemem gerekiyordu. Yapmam gereken şeyler vardı. İnsanları izlemeliydim. Nasıl mutlu olduklarını ya da olabildiklerini ya da mutlu görünmeye çalıştıklarını ya da vs. vs. vs….

İşte bir çocuk, elinde horoz şeker.. ahh tamam horoz şeker değil. Lolipop mu her neyse işte ondan. Ama ben horoz şeker olarak görmek istiyorum onu.

Çocukluğum şekeri.. düğünlerde ya da evin önünden geçerken, hayran hayran önce horoz şekerci kirli sakallı amcaya bakıp, sonra orda bulunan büyüğün gözbebeklerinin içine masum masum, en tatlı halime bürünerek bakarak emelime ulaşabilmeye çalışırdım..

Emelin ne demeyin şimdi, tabi ki horoz şeker.. o kan kırmızı rengiyle beni kendine çeken..

Tadını pek hatırlamıyorum şimdi.. Yemeyeli çok oldu ve onun üzerine bilmem kaç tane berbat tat değdi dilime.. Unutuldu horoz şekerin masumiyeti..

Ahh.. birde çocukluğum gazozu vardı..
Zafer gazozları..
Gerçi hala var ama.. çocukluğumdaki tadı başkaydı..

Babamın kıraathane işlettiği zaman.. küçüğüm.. belki ilk okula bile başlamadım.. evin son çocuğu ben.. en şımartılanı.. annem her öğleyin yemek hazırlar kaplara koyar.. ben başlarım yol almaya.. içimden ya da bilmiyorum belki dışımdan söylediğim şarkıları anımsıyorum =) güzel yıllardı.. neyse.. varıyorum kıraathaneye.. arka kapı var.. oradan alıyor beni bayram abim.. otururdum bir köşeye.. göz kırpardı.. anlardım ki elinde zafer gazozu var.. yüzümde dağılan gülümseme.. ahh.. o eşsiz tat.. işte bunu seviyorum..

Çocukluğum güzeldi.. bir döneme kadar..

Neyse..

Çocuğun elindeki şeker diyordum.. çocuk yedi bitirdi ben çocukluğumdan gelinceye kadar.. Yani bir şey kalmadı yazacak o çocukla ilgili.. Ama bana unuttuğum, özlediğim tatları hatırlattı bu ayrıntıyı atlamamak gerekli…

Akşam ezanı okundu.. Annemin sesi..

Tamam anne geliyorum.. Kız kısmı akşam ezanından sonra dışarıda durur mu hiç ?

yemek tarıfi

maazemeler

1 Su bardağı dövülmüş ceviz
1 Su bardağı doğranmış mantar
3 Diş sarımsak
1 Çay kaşığı kekik
1 Çay kaşığı karabiber
2 Adet soğan
6 Adet domates
2 Çorba kaşığı margarin
1 Su bardağı kaşar peyniri rendesi
1 Çay bardağı su
Tuz

YAPILIŞ

Ceviz ve mantarları robottan geçirin.
Domateslerin üzerlerinden birer kapak açın.
Domateslerin içini boşaltın.
Kaşar peyniri rendesi, dövülmüş sarımsak, kekik, karabiber, tuz, doğranmış soğan ve çıkardığınız domates içlerini karıştırın.
Hazırladığınız içi domateslerin içine doldurun.
Üzerlerine 2 çorba kaşığı margarini eşit olarak koyun.
İçlerini doldurduğunuz domateslerin kapaklarını kapatın.
Fırın tepsisine dizin.
1 Çay bardağı su ekleyin.
Üzerine alüminyum folyo örtün.
200 Dereceli fırında 20 dakika pişirin.

bilmece

Erkekler hamaminda herke beline pestemal baglarmis
Adamin biri ise beline gazete kagidi dolamis. Neden?
Cunku medya herseyi buyutuyormus..

fikralar

Tatil bitti
Bir işadamı, oldukça yoğun ve yorucu geçen bir seneden sonra tatile çıkmaya karar verir. Eşi de kendisi gibi meşgul olduğu için birlikte tatil yapacakları bir dönem ayarlamak zor olur. İspanya kıyılarında bir otel bulur ve bulduğu ilk uçakla oraya gider. Otele yerleşirken bir aylık bir rezervasyon yaptırır. Bir hafta kadar güzelce tatil yaptıktan sonra, bir akşam yemeğinde garson kendisine bir mektup iletir. Mektubu okuyan işadamı, tatilini geçirdiği otelin yöneticisinin yanına gider. "Ne yazık ki tatil sona erdi..." Yönetici şaşırır ve üzülür. "Ama beyefendi, bir aylık rezervasyon yaptırmıştınız, ne oldu böyle aniden?" İşadamı çaresiz bakışlarla cevap verir: "Evet bir ay kalacağım, ama tatil bitti. Karım işinden izin almayı başarmış ve iki gün sonra burada olacakmış

komik yazılar
Sen hic sahanda yumurta yedin mi? Evet....Peki deplasmanda yedin mi?

Cok iyi halk oyunlari oynayan bir kazana ne deriz?...Iyi oynayan kazansin!..

Kendini mutlu hissediyorsan, bir yerde yine bir salaklik yaptin ve farkinda degilsin demektir

Dokuz parmaginda dokuz marifet var.Bir parmagiyla hep burnunu karistiriyor

Sayin abone... Aradiginiz istikamete dogru bütün hatlar doludur. Lütfen baska istikamete dogru telefon ediniz

Herkes saçiyla oynarken, o favorisiyle oynuyordu. O bir radiKEL

YAZILIDAN SIFIR ALDIM AMA ÖNEMLI OLAN KATILMAKTI....

Kadin hakki diye birsey olmaz. Hakki erkek ismi... :-)

Oglumun adini mafya koydum, artik bi mafya babasiyim!

Sık sık ameliyat olun, içiniz açilir

Iki tür insan vardir: "Iki tür insan vardir." diyenler ve demeyenler.

1959 yilinda içilen kahvelerin hatiri dolmustur, duyurulur!

Yasamaya ayri, yürütmeye ayri zaman mi ? Ben darbe kullaniyorum. Yikiyorum. Çikiyorum

Bilmemek ayip degil, Yeter ki çaktirma...

Size yapilmasini istemediginiz bir seyi baskasina yapin. Çok zevkli oluyor

Abi beni niye anlamiyon. Sende idrak yollari enfeksiyonu mu var?

Ölüm korkusu sürekli degil mezarda biten geçici bir duygu

Ayda 800 milyon kazanmak ister misiniz?... O zaman aya gidin

Son gülen sen olacaksin, çünkü geç anliyorsun

Eger turist sezonundaysak neden onlari avlayamiyoruz?

Bir seyleri hatirlayamama ihtimaliniz seye baglidir, seye, hmmmm, kahretsin

Bu tüp bebek hatali; Hep gaz kaçiriyor

Bir fil elektrik direginden daha yüksege ziplayabilir mi? Elektrik diregi ziplayamaz ki!..

Selam, ben Aydan Sener - Hadi yaa... Ben de Dünyadan HACI OSMAN DÖNGELOĞLU Very Happy

Temel, Fransa'ya gitmis. Tabelada Fransa yaziyomus!! Oda "AAA! Burayi da mi Sabanci aldi.. Demiş

Adamin biri birgün eczaneye sinek ilaci almaya gitmis ve eczaci ona "Sineginizin nesi var acaba?" demis.

Iki adam muhabbet yapiyormus. Ne muhabbeti demisler, geyik muhabbeti demisler. Ne geyigi demisler, Ren geyigi demisler. Ne reni demisler, el fRENi demisler. Ne eli demisler, hanimeli demisler. Ne hanimi demisler, ev hanimi demisler. Ne evi demisler, dag evi demisler. Ne dagi demisler, Agri Dagi demisler. Ne agrisi demisler, bas agrisi demisler. Ne basi demisler, kusbasi demisler. Ne kusu demisler, muhabbet kusu demisler. Ne muhabbeti demisler GEYIK muhabbeti demisler. Ne geyigi demisler..

resimler

url=https://servimg.com/view/12809711/48]üyeler gazte  her hafta değişcek 24649310[/url]

url=https://servimg.com/view/12809711/49]üyeler gazte  her hafta değişcek 2h62wi10[/url]

son haftaya görüşmek üzere
http://www.afacançocukk.com
prenses
Co-Admin
Co-Admin
prenses

en sevdiği şey : arkadaşlarımla olmak
lakabı : tuğçe
+RAP :
üyeler gazte  her hafta değişcek Left_bar_bleue100 / 100100 / 100üyeler gazte  her hafta değişcek Right_bar_bleue

***ruh halin*** : üyeler gazte  her hafta değişcek 2asiknj2

MesajKonu: Geri: üyeler gazte her hafta değişcek   üyeler gazte  her hafta değişcek I_icon_minitimePtsi Eyl. 01, 2008 6:41 am

paylaşım süper teşekkürederiz
http://bizbizeyizbizbizbize.turkforumpro.com/forum.htm
alara48
Co-Admin
Co-Admin
alara48

+RAP :

MesajKonu: Geri: üyeler gazte her hafta değişcek   üyeler gazte  her hafta değişcek I_icon_minitimeSalı Eyl. 02, 2008 5:38 am

bişey değil
Elif Nur
SeLaNaCı aDmİn
SeLaNaCı aDmİn
Elif Nur

Nereli : Balıkesir
en sevdiği şey : Çilek
lakabı : SÜPER ADMİN
+RAP :

****sanal hayvanın**** : üyeler gazte  her hafta değişcek 362211qn4

MesajKonu: Geri: üyeler gazte her hafta değişcek   üyeler gazte  her hafta değişcek I_icon_minitimeSalı Eyl. 02, 2008 6:38 am

teşekkürler
https://harikadunyam.yetkin-forum.com
alara48
Co-Admin
Co-Admin
alara48

+RAP :

MesajKonu: Geri: üyeler gazte her hafta değişcek   üyeler gazte  her hafta değişcek I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 2:10 am

bişey değil
alara48
Co-Admin
Co-Admin
alara48

+RAP :

MesajKonu: Geri: üyeler gazte her hafta değişcek   üyeler gazte  her hafta değişcek I_icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 5:05 am

bunu unutumüyeler gazte  her hafta değişcek Guzgze10 bu üyelere özel
bide bü 2 ci sayimiz '
Elektronik kitap' çıktı; ekranı parlamıyor

LONDRA -AA- İngiltere'de elektronik kitap piyasaya çıktı.
Normal kitap boyutunda olan 160 roman kapasiteli kitabın ağırlığının; bir ciltli kitaptan daha hafif olduğu belirtiliyor.
Bazılarının geleneksel kitabın sonunu getirmesinden korktuğu e-kitabın şarjı, "Savaş ve Barış"ı 5 kez okuyacak kadar uzun süre kullanılabiliyor.
Bilgisayarın aksine e-kitabın ekranı parlamıyor. E-kitap açıldığında, otomatik olarak okuduğunuz son sayfa önünüze geliyor. Yazılar da büyütülebiliyor.
Penguin yayınevinden John Makinson, e-kitapların alıştığımız kitaba ne derece alternatif olacağını bilmediklerini belirterek, 2010'a kadar e-kitapların kitap satışlarının yüzde 1'ini oluşturacağını tahmin ettiğini söyledi.

magazın
Doktor ve hemşire eşi, eşekli Dünya turunda!

KARS -İHA- İsviçre'den yaya olarak yola çıkan ve daha sonra eşek ve köpekle yollarına devam eden İtalyan Alternatif Tıp Doktoru Mathais Berovalis ile İsviçreli Hemşire Celine Overney, Kağızman'da bir hafta konakladıktan sonra Tuzluca'ya geçtiler.
İsviçre'den 12 Mayıs 2007 tarihinde yaya olarak yola çıkan ve daha sonra eşek ve köpekle yollarına devam eden İtalyan Alternatif Tıp Doktoru Mathais Berovalis (32) ile İsviçreli Hemşire Celine Overney (31), uzun yolculuklarının ardından, Kars'ın Kağızman ilçesine ulaştılar. 2 eşek ve bir köpekle Moğolistan'a giden doktor ve hemşire çift, Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Çallı Bayam Mahallesi'nde bir hafta konakladılar.
Türkiye'yi sevdiğini belirten Berovalıs, "Türkler misafirperver, insanları çok sıcak. Bir hafta Bayam Mahallesi'nde konakladık. Orada köpeğimiz bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Köpeğimizi veterinere götürdük. Sekiz dikiş attılar" dedi.
Köpeğinin bir sokak köpeği tarafından yaralandığını söyleyen Overney, "4 gün önce köpeğim yaralandı. Şimdi biraz daha iyi. Hasta diye yürüyemiyor. Bayam Mahallesi halkı bize köpeğimiz için küçük bir araba yaptı. Köpeği onunla götürüyoruz" diye konuştu.
Dağdaki otlardan ilaç yaptıklarını belirten Hemşire Celine Overney, "Bitki ilacını çok seviyorum. İnsan vücuduna çok yararı var. İnsan kalbine faydası var. Türkiye'de bitkisel ilaç çok. Kekik çay, Kekik yağ, nane, papatya var. Bu bitkileri toplayıp ilaç yapıyoruz" şeklinde konuştu.
Çiftin amaçlarının çocukluktan beri Himalayalar'ı görmek olduğu, bu nedenle yola çıktıkları öğrenildi. Çiftin, İsviçre, İtalya, Slovenya, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan'dan sonra Türkiye'ye ulaştıkları öğrenildi
Çevre kirliliğine dikkati çekmek ve dünya barışına katkıda bulunmanın yanı sıra farklı ülkeleri gezip görmeyi, kültürleri tanımayı hedefleyen Overney ve Berovalis çifti, 2 ay sonra Türkiye'den ayrılacak. İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Tibet (Himalaya) ve Çin yoluyla Moğolistan'a ulaşmayı planlayan çiftin, toplam 20 bin kilometre olan gezisinin 3 yıl süreceği öğrenildi. Overney ve Berovalis'in İsviçre-Moğolistan gezisi, http://alest.uniterre.com sitesinden de izlenebiliyor. Çiftin Moğalistan'da bir sorun olmaması durumunda eşekleri ve köpeği İsviçre'ye geri götürecekleri bildirildi.
30 kilometrede bir mola veren çılgın doktor ve hemşire eşi, Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde doğru hareket ettiler. TOLGA YÜCE

selana sihirli adaya gidiyo

Selena, Burak'ın hafızasını silebilmek için, sihirli adaya gidiyor. Hades, Selena'yı adaya hapsetmek için harekete geçiyor!
Elif Nur
SeLaNaCı aDmİn
SeLaNaCı aDmİn
Elif Nur

Nereli : Balıkesir
en sevdiği şey : Çilek
lakabı : SÜPER ADMİN
+RAP :

****sanal hayvanın**** : üyeler gazte  her hafta değişcek 362211qn4

MesajKonu: Geri: üyeler gazte her hafta değişcek   üyeler gazte  her hafta değişcek I_icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 8:37 am

yaa bilgiler süper ve ilginç paylaşım için saol
https://harikadunyam.yetkin-forum.com
alara48
Co-Admin
Co-Admin
alara48

+RAP :

MesajKonu: Geri: üyeler gazte her hafta değişcek   üyeler gazte  her hafta değişcek I_icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 8:38 am

bişey değil

üyeler gazte her hafta değişcek
1 sayfadaki 1 sayfası